Ho’oponopono – droga ku lepszemu

zwiazkimilosci.pl: serce narysowane na plaży biały kwiat i ręce kobiety
1st data,

Ho’oponopono jest jedną z metod uzdrawiania zaliczaną do starożytnej Huny. Huna, praktykowana przez Hawajczyków od wieków, pomaga w prosty sposób zmienić życie na lepsze i przewartościować trudne jego aspekty. Ta filozofia bycia jest prawdziwą esencją starożytnej psychologii i doskonale wyjaśnia przyczynowość rozmaitych zjawisk. Dzięki Ho’oponopono możemy uzdrowić zarówno życie osobiste, jak i trudne związki, problemy finansowe czy dolegliwości zdrowotne. Metoda ta jest bardzo znana na świecie i zrzesza coraz więcej zwolenników. Ze względu na swoją prostotę zachęca do pracy nawet tych, którzy zostali przytłoczeni przez komplikacje życiowe i zwątpili w jakikolwiek sens zmiany. Aby ją zastosować, nie musimy spełniać żadnych konkretnych wymagań ani narzucać sobie mozolnej praktyki. Ho’oponopono to oczyszczanie intencji oraz budowanie szczerej relacji ze sobą, tak by trudne emocje nie determinowały dłużej naszej codzienności.

Słowo Ho’oponopono oznacza ho’o, czyli robić, powodować, doprowadzać do czegoś; pono, czyli dobrze, prawidłowo, doskonale, perfekcyjnie, w harmonii; a ponopono oznacza wzmocnienie wcześniejszego znaczenia, kładzenie nacisku na doprowadzenie wszystkiego do zgody i porządku. Cisza prowadzi nas do sedna życia. W ciszy serce znajdzie potrzebne odpowiedzi, których umysł nie usłyszał. Ho’oponopono to przede wszystkim zagłębianie się w siebie i poddawanie procesowi uzdrawiania wszystkich nieharmonijnych zdarzeń i relacji. Efektem ma być wprowadzanie boskiego światła i harmonii, wszędzie tam, gdzie do tej pory istniał ból, problemy i cierpienie. To niejako prośba do stwórcy o usunięcie wszystkich toksycznych wzorców i energii, które zaburzały nam kontakt z tym, co najlepsze. Ho’oponopono to przywracanie ładu w wewnętrznym i zewnętrznym świecie poprzez przebaczanie, napełnianie się światłem, miłością i zrozumieniem. Wobec siebie, przeszłości i tego, co stanowiło dla nas trudne przeżycie.

Nasze problemy mają swoje korzenie w negatywnym myśleniu, traumach, skomplikowanych emocjach i doświadczeniach, które nauczyły nas reagować w określony sposób. Metoda ta przypomina nam jednak, że każdego dnia jesteśmy twórcami własnego życia i bez względu na to, jak do tej pory się ono toczyło, mamy na nie wpływ. Często wyuczona bezradność sprawia, że idziemy przed siebie, przepełnieni zemstą, smutkiem, brakiem przebaczenia. Myślimy, że tak musi być i tak musi pozostać, ponieważ wszystkie zmiany są niezwykle trudne. Gdy zaczynamy pracować nad sobą, bez względu na to, czy wybierzemy Ho’oponopono, czy jakąś inną metodę, będziemy musieli zacząć od szczerości z własnym sercem. Od szczerości zaczyna się wszystko, to co dobre. To właśnie z tego miejsca możemy zacząć zmieniać siebie i świat, w którym żyjemy. Filozofia Huny mówi, że wszystko jest energią. Wszechświat reaguje na wibracje, jakie wzbudzamy i oddaje nam to, co wysyłamy. Wszystko więc opiera się na dawaniu i otrzymywaniu. Na byciu otwartym. Nie wolno zatrzymywać się w miejscu, z sercem pełnym zemsty i rozpaczy. To nic nie daje. Nic oprócz wzmacniania wszystkich negatywów i dalszego pogrążania się.

Sami tworzymy rzeczywistość i bardzo często musimy uznać naszą własną odpowiedzialność za to, co, mówimy, czujemy i myślimy. Za to, czym dzielimy się na co dzień. Każda przyczyna, każde działanie ma swój skutek i reakcję. Jest to niepodważalne prawo przyczynowości. Nawet jeżeli do tej pory nasze kreacje były nieświadome i nie byliśmy z nich zadowoleni, nie powinniśmy się poddawać, tylko spróbować pracy nad czystością intencji. Oczyszczanie intencji powinno odbyć się na wielu poziomach. Intencje, czyli zbiór nastawień i wyobrażeń determinują naszą codzienność. Czyste intencje powinniśmy mieć wobec innych, ale przede wszystkim wobec siebie, aby przestać sobie szkodzić. Gdy zaczęłam pracować z Huną, moja trudna ścieżka życiowa zaczęła się prostować. Wszystko zaczęło wracać na swoje miejsce. I chociaż po drodze spotkał mnie ból i miałam wrażenie, że moje problemy jedynie narastają – po upływie czasu zrozumiałam, że wszystko miało sens i było ze sobą doskonale powiązane. Ho’oponopono i filozofia Huny rozwiązały bardzo wiele zagmatwanych sytuacji osobistych i przywróciły do mojego życia relacje, które zdawały się być martwe.

Energia miłości przynosi zrozumienie. Zrozumienie przynosi akceptację. Akceptacja pozwala zmienić to, co wydawało się niemożliwe.

Jak stosować Ho’oponopono?

Aby stosować Ho’oponopono nie trzeba spełniać żadnych specjalnych wymogów ani wykonywać męczącej praktyki. Uzdrawianie to nie obowiązek. To pragnienie serca, aby w końcu zmienić coś na lepsze. Nie spodziewajmy się jednak spektakularnych efektów od ręki. Czasami transformacja utrwalonych wzorców i sposobu myślenia musi potrwać. Czasami, aby zobaczyć pożądany efekt, po drodze musimy uzdrowić coś zupełnie innego i doświadczyć nowych zmian w praktyce.

PRZEPRASZAM, PROSZĘ WYBACZ MI, DZIĘKUJĘ, KOCHAM CIĘ.

Oto cztery słowa mocy.

Powtarzaj je tak często, jak potrzebujesz w odniesieniu do każdej trudnej sytuacji, relacji czy choroby.

Polecam również kilka książek dotyczących Ho’oponopono oraz Huny.

– Od zera. Osiąganie niemożliwego z Ho’oponopono – Joe Vitale
– Ho’oponopono. Siła tworzenia – Krystyna Kwiecinski
– Ho’ oponopono oczyszczająca modlitwa – Krystyna Kwiecinski
– Ho’oponopono – 23 modlitwy oczyszczające problemy życiowe – Krystyna Kwiecinski
– Huna – Starożytny Hawajski Sekret – Serge Kahili King
– Sekretna hawajska metoda przebaczenia i akceptacji – Wojciech Filaber
– Podręcznik Huny – Otha Wingo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *