Wizualizacja oswajania dużych pieniędzy

dużo pieniędzy w walizce
1st data,

Pieniądze towarzyszą nam na każdym kroku. Mało kto może obecnie powiedzieć, że szczęścia nie dają. Wręcz przeciwnie. Pieniądze jako środek wymiany dóbr, usług, możliwości mogą przynosić nieopisaną radość i pomagać w osobistym wzroście. To ile mamy pieniędzy w bardzo dużej mierze zależy od tego, co o nich myślimy. Nasze przekonania i emocje
dotyczące pieniędzy weryfikują nasz stan posiadania. To ważne, w jakim stopniu czujemy, że zasługujemy, aby dysponować dużymi pieniędzmi. To ważne, w jakim stopniu czujemy się godni dużej ilości pieniędzy.

Jeżeli przepełniają nas negatywne odczucia i wyobrażenia na temat bogactwa i bycia bogatym, nie będziemy w stanie przyciągnąć żadnych większych dóbr do naszego życia. Nasze wewnętrzne poczucie obfitości i spełnienia to wyznacznik tego, jak bardzo jesteśmy otwarci i pełni ufności. Przykładowo, jeżeli wciąż pielęgnujemy w sobie zazdrość i pogardę w stosunku do bardzo zamożnych ludzi sami nigdy nie pozwolimy sobie wzrosnąć. Jeżeli wciąż podświadomie obawiamy się pieniędzy, również nie pozwolimy im zagościć w naszej codzienności. Odkrycie wszystkich negatywnych przekonań wobec pieniędzy pozwoli uzmysłowić sobie jaką energią kierowaliśmy się do tej pory. Energią przyciągania i wzrostu czy energią lęku i zastoju.

Poniżej kilka ćwiczeń polegających na wizualizacji, które pomagają oswajać się z energią pieniądza i oczyszczać wszystkie uprzedzenia z nimi związane. Wizualizacja to najprościej mówiąc, tworzenie w głowie pozytywnych obrazów przedstawiających nasz sukces i spełnienie. Wizualizacja pozwala podświadomości oswoić się z tym, czegodo tej pory się bała i co mogła odrzucać. Wizualizacja nie polega na działaniu pod presją czy na siłę. To stopniowe otwieranie się na coś lepszego niż do tej pory, poprzez wyobrażanie sobie siebie w nowych sytuacjach. Dzięki temu nasze emocje maleją, a przekonania i intencje stają się czystsze. W efekcie dużo łatwiej jest nam działać i przyciągać sukcesy w życiu. Gdy oswajamy się z pozytywnymi obrazami, przyciągamy je do swojej rzeczywistości i wzmacniamy energię tego, czego pragniemy.

Wizualizacja 1

Plik banknotów

Gdy zamkniesz oczy, spójrz w dół i zobacz swoje ręce. Oddychaj spokojnie. Bądź całkowicie zrelaksowany, pozwól, aby odpłynęły wszystkie myśli, które zaprzątały Ci głowę. Ćwiczenie z plikiem pieniędzy pozwoli Ci doświadczyć Twojej wiary i otwartości na konkretną ich ilość. A teraz wyobraź sobie, że w Twoich rękach pojawia się spięty plik banknotów.
Nie analizuj tego. Po prostu niech się pojawi w jednej chwili. Gdy już go zobaczysz, przyjrzyj się mu dokładnie.

– Jakiej jest grubości? Czy jest to gruby plik banknotów, który ciężko objąć dłonią? Czy jednak bardzo szczupły plik, którym możesz jedynie się wachlować podczas upałów?

To pierwsze skojarzenie pokazuje Ci, na ile podświadomie sobie pozwalasz. Pokazuje ile pieniędzy Twoja podświadomość może „znieść”. Jeżeli zmartwiła Cię grubość Twojego pliku pieniędzy, obejmij go w wyobraźni i przytul do serca. Podziękuj sobie za to, co masz, nawet jeżeli czujesz, że to bardzo mało. Pogódź się ze wszystkimi odczuciami. Prześlij miłość i akceptację do tego pliku pieniędzy. Poczuj, że energia Twojego serca rozszerza się i rozszerza wraz z pieniędzmi, które trzymasz. Wraz z postępem tego ćwiczenia plik banknotów powinien rosnąć-stawać się grubszy. Wyobrażaj sobie, że tych pieniędzy przybywa, a Ty swoimi pozytywnymi uczuciami pozwalasz bogactwu rosnąć-zarówno w Twoim sercu, jak i fizycznie.

Gdy już wyobrazisz sobie, że trzymasz w dłoniach gruby plik banknotów, przytul go jeszcze raz do siebie i podziękuj. Możesz przebywać w tych pozytywnych odczuciach, tyle czasu ile potrzebujesz. Błogosławieństwo małej ilości pieniędzy pozwoli im wzrosnąć. Błogosławieństwo dużej ilości pieniędzy otworzy Cię na jeszcze więcej i wzmocni pozytywne wyobrażenia w wielu aspektach życia.

Jeżeli po drodze pojawią się jakieś negatywne odczucia, nie koncentruj się na nich zbytnio. Pozwól im przepływać i wzmacniaj to, co pozytywne. Napełnij się zrozumieniem i akceptacją wobec tego, co czujesz. Wraz z częstotliwością powtarzanego ćwiczenia Twoje problemy życiowe powinny słabnąć.

Wizualizacja 2

Skrzynia dostatku

Kolejnym ćwiczeniem jest wyobrażenie sobie skrzyni lub jakiegoś większego pudełka. Wyobraź sobie, że ze swojego splotu słonecznego wyciągasz wszystkie oszczędności, zasoby i największe skarby. Zacznij
je wszystkie układać w swojej skrzyni. Ile tego jest? Czy dużo? Czy jednak mało, co nie pozwoliło Ci na zapełnienie nawet połowy skrzyni?

Skoncentruj się na swoim splocie słonecznym. Wyobraź sobie, że żółte i czerwone światło rozświetla go i poszerza. Poczuj energię pieniędzy i dostatku. Pozwól, aby to światło napełniło Cię spokojem, bogactwem i poczuciem bezpieczeństwa. Skup się na pozytywnej energii bogactwa, a następnie poszerz ją tak, by wykroczyła poza Twoje ciało, wypełniła całą przestrzeń wokół. Napełniaj się przyjemną energią zadowolenia z faktu, że przychodzi do Ciebie coraz więcej dobrego. Za każdym razem powtarzane ćwiczenie otworzy Cię na więcej dostatku. Możliwe, że za każdym kolejnym razem będziesz mógł włożyć więcej do swojej skrzyni. Twoje zasoby będą mogły się powiększać, ponieważ przyciągniesz je pozytywnymi wyobrażeniami.

Wizualizacja 3

Deszcz pieniędzy

Wyobraź sobie, że stoisz w pięknym miejscu. Jest piękna pogoda, wokół kwiaty i woda. Wyobraź sobie, że podchodzisz do wodospadu, a spadająca woda obmywa Cię z wszelkich napięć i stresów. Wyobraź sobie, że
zmywa z Ciebie całe poczucie niegodności, smutku i biedy. Wyobraź sobie, że zmywa z Ciebie wszystkie lęki i negatywne wyobrażenia dotyczące pieniędzy. Następnie, gdy już staniesz w innym miejscu, wyobraź sobie, że
z nieba spadają banknoty, a Ty wystawiasz ręce do góry, tak, by znalazły się w Twoim zasięgu. Niech spadające pieniądze obsypują Cię z każdej strony, lądują na rękach i wokół nóg. Jest ich coraz więcej i więcej, a Ty jesteś coraz bardziej szczęśliwy. Podczas całej wizualizacji otwieraj się na pozytywne odczucia wobec bogactwa i pieniędzy. Pielęgnuj je w swoim sercu, w swoim splocie słonecznym. Uśmiechnij się na samą myśl przyciągania coraz lepszych rzeczy.

Takie i podobne im ćwiczenia pomagają budować pozytywne skojarzenia dotyczące bogactwa i pieniędzy, a tym samym otworzyć się na bardziej spełnione życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *