Jak kreować z przestrzeni serca i przyciągać dobre zmiany?

Serce od zawsze kojarzy się z miejscem, w którym koncentrujemy dobre uczucia. Szczególnie miłość. To ono szybciej bije i wyrywa się z piersi, gdy poczujemy się z kimś naprawdę blisko. Serce jest również ogromnym przekaźnikiem boskiej energii twórczej. Kreując z przestrzeni serca, najczęściej otrzymujemy coś, co przekracza nasze najśmielsze oczekiwania. Dlaczego tak się dzieje?

Prostota życia to doświadczanie z poziomu serca. Wielu osobom żyje się bardzo ciężko z powodu nieustannego myślenia i analizowania. Gdy nie dajesz swojemu umysłowi odpocząć, najprostsze rozwiązania nie mogą zaistnieć w Twoim świecie. Po prostu nie ma dla nich miejsca. Gdy głowę pełną masz niekończących się konfliktów i problemów, nie możesz poczuć najprostszych rozwiązań płynących z poziomu serca. Koncentracja na sercu zawsze przynosi najprostsze rozwiązania. A jak wiadomo, najprostsze rozwiązania są po prostu najlepsze.

Im częściej odpuszczasz, tym łatwiejsze staje się życie. To faktycznie działa. Gdy za dużo myślisz, możesz jedynie stworzyć problem, którego wcześniej nie było. Gdy za dużo myślisz, nie możesz być tu i teraz. Gdy za dużo myślisz, odcinasz się od lekkości i radości istnienia. Gdy poddajesz się prostym, duchowym rozwiązaniom nie komplikujesz sobie swojego świata. Gdy odpuszczasz i przestajesz myśleć o nierozwiązywalnych problemach, gdy przestajesz się nakręcać i ciągle siedzieć w swojej głowie, wiele spraw zaczyna się układać samo. Bo schodzisz do poziomu serca, gdzie wszystko jest łatwiejsze. Nie musisz ciągle myśleć jak rozwiązać pewne sprawy. Gdy działasz z poziomu serca, rzeczywistość układa się sama. I wszystko staje się takie, jakie być powinno.

Jak wejść w przestrzeń serca?

Zamknij oczy i zrelaksuj się w wygodnej pozycji. Oddychaj spokojnie. Pozwól myślom przepływać swobodnie i nie analizuj ich. Skoncentruj uwagę na swoim sercu. W tej chwili możesz odczuć wyraźnie…że istniejesz. Że nagle stajesz obok siebie i jesteś tak blisko, jak nigdy dotąd. Gdy zaczniesz odczuwać przyjemność podczas koncentracji na obszarze serca, to znaczy, że Ci się udało. Im mniej wysiłku włożysz w te próby, tym łatwiej będzie Ci wykonać całe ćwiczenie. Teraz poczuj, że Twoje pole serca się poszerza. Jest coraz większe i większe. Poszerza się daleko poza Twoje ciało. Czujesz się coraz lżej i przyjemniej. Być może zalewa Cię radość, miłość i inne wyzwalające uczucia. To wspaniale. Teraz pomyśl o intencji, marzeniu, sprawie, która jest dla Ciebie ważna. Niech energia serca przetransformuje ją w najlepsze rozwiązanie. Podczas tej medytacji, kiedy łączysz Twoją intencję z polem serca, możesz poczuć zmiany. Zmiany, które mogą się objawić poprzez opór, sprzeciw, emocje, symptomy fizyczne takie jak odczucia braku równowagi, uczucie większego chłodu bądź ciepła. To wszystko jest w porządku, oznacza jedynie tyle, że zachodzą zmiany w przestrzeni, których wcześniej nie dopuszczałeś. Widzisz? to takie proste. Nie musisz robić nic specjalnego, aby połączyć się z polem serca. Możesz to mieć na co dzień bez większego wysiłku.

Kiedy emanujesz swoją intencją, kiedy modlisz się prosto z serca, przy poszerzonej świadomości masz o wiele większą szansę na skuteczną kreację. Intencja, wyrażona przy udziale pozytywnych uczuć, otwiera Cię na najlepsze, boskie rozwiązania wykraczające poza Twoje przyziemne rozumienie sytuacji. Koncentracja na przestrzeni serca jednoczy całą energię i pozwala na podniesienie wibracji, a tym samym na wyjście z konstruktów mentalnych, które do tej pory stanowiły opór. Kluczem do skutecznych zmian jest doświadczanie pozytywnych uczuć, które odmieniają rzeczywistość. Praktykuj wchodzenie w pole serca w ciągu dnia, a Twoje życie stanie się piękniejsze. Zobaczysz, że taka praktyka uwolni Cię od stresów i napięć, a w zamian przyniesie wiele dobrego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *