Czym jest medytacja i jak może wpłynąć na Twoje zdrowie?

zwiazkimilosci.pl: góry i słońce, dziewczyna w górach, medytacja szczęścia

Medytacja. Osobiście bardzo lubię ją praktykować, bo przynosi mi upragniony spokój i wyciszenie. Przywraca mnie do tu i teraz i pozwala bardziej optymistycznie spojrzeć na rzeczywistość. Wokół medytacji pojawiło się trochę pytań, nad którymi warto się zastanowić.

Tak na głębszym poziomie medytacja nie jest związana z żadnym systemem religijnym. To poczucie wewnętrznego spokoju i przyjemności, kiedy odpoczywasz i skupiasz się na sobie. Medytacja może rozwiązać wiele Twoich problemów, bo kiedy schodzisz do poziomu serca, pozwalasz sobie na uzdrowienie. Możesz medytować, jeżeli chcesz poczuć większą radość życia oraz nawiązać lepszy kontakt z samym sobą. Możesz medytować jeżeli chcesz szybko poprawić swoje samopoczucie. Medytacja jest Twoim naturalnym stanem i jest drogą do Ciebie prawdziwego.

Często nie masz pojęcia jak się za to zabrać. Na każdym kroku słyszysz o nowych metodach, kursach i sposobach medytacji. Kiedy jest tego tak dużo ,trudno dokonać właściwego wyboru. Osobiście uważam, że nie ma żadnego magicznego sposobu, który mógłby uczyć medytacji. Aby móc medytować, powinieneś rozwinąć w sobie cierpliwość, a także ciszę. Znajdź w sobie ciszę. Kiedy ją znajdziesz, pozwól, aby towarzyszyła Ci na każdym kroku. Cisza jest powiązana z cierpliwością. Bez cierpliwości nie da się zbyt wiele osiągnąć. Kiedy doświadczasz ciszy swojego serca i jesteś naprawdę cierpliwy, pozwalasz, aby wszystkie sprawy zadziały się we właściwym czasie.

Znajdź w sobie ciszę i miej wielką cierpliwość dla rozwoju. Wszystko, co wzrasta i wszystko, na co jesteś wewnętrznie gotowy, w końcu przyjdzie do Ciebie. Wszechświat doskonale wie, czego Ci potrzeba. Kiedy uważnie słuchasz siebie i jesteś cierpliwy, wspierasz rzeczywistość pełną cudów. To jest właśnie medytacja. Jest stanem, którego doświadczasz bez wysiłku w ciszy swojego serca. Nie możesz się do niczego zmuszać ani narzucać sobie praktyki. Jeżeli będziesz tak robił, nic konstruktywnego z tego nie wyniknie. Tak naprawdę nie potrzebujesz żadnych technik medytacji. Żadna z nich Ci nie pomoże, jeżeli nie będziesz potrafił wsłuchać się w siebie. Kiedy czujesz przyjemność, wynikającą z przebywania w swojej obecności – zaczynasz medytować.

Medytacja polega na tym, że jesteś sam ze sobą i koncentrujesz się na miłych i przyjemnych rzeczach, wzmacniasz pozytywne stany takie jak miłość, zadowolenie, poczucie bezpieczeństwa czy niewinność.
Medytacja to spacer po lesie i to poczucie jedności, kiedy po prostu doświadczasz natury. Medytacja to bliskość i seks z Twoim partnerem, kiedy w poczuciu miłości jesteście ze sobą. Medytacja to ten czas, w którym pracujesz i robisz coś dla innych. Medytacja to wszystkie czynności, w których jesteś na 100%. Mam tutaj na myśli stan uważnej świadomości, kiedy jesteś w pełni obecny w swoim życiu.

Najprostszą formą medytacji jest wdzięczność. Możesz ją praktykować każdego dnia. Nie potrzebujesz na to wiele czasu ani wysiłku. Nawet kilka chwil może zdziałać cuda. Kilka razy dziennie połóż rękę na sercu i skup się na czymś miłym. Na dobroci i miłości, na wszystkim tym, co udało Ci się osiągnąć. Pomyśl o czymś, co jest naprawdę ważne i za co jesteś szczerze wdzięczny. Pomyśl o tych, których mocno kochasz. Wyzwól pozytywne uczucia do siebie i do świata. Tak po prostu i zwyczajnie – odczuj wdzięczność całym sobą. Podziękuj z poziomu serca i otwórz się na więcej. Dzięki temu połączysz się ze źródłem obfitości i wzmocnisz energię serca.

W medytacji możesz koncentrować się na konkretnych, pozytywnych odczuciach wobec siebie i swojego ciała. Jest to kontemplacja pozytywnych cech urzeczywistnienia. Cechy urzeczywistnienia to pozytywne uczucia, które możesz wyzwolić i wzmacniać podczas medytacji. Jest to przykładowo miłość, światłość, bezpieczeństwo, ufność, pewność, lekkość czy świadomość. Gdy koncentrujesz się na miłości do siebie, wypłukujesz wszystkie energie, które przeszkadzały w przepływie tego uczucia na przestrzeni lat. Tak samo jest z każdą inną cechą. Wzmacnianie jej, szczególnie na poziomie serca wywoła efekt oczyszczenia, a później ugruntowania w lepszym samopoczuciu i zmianach.

Tak jak w przypadku afirmacji nie należy sobie niczego wmawiać. Nie poczujesz nic na siłę. Ważne jest, abyś stworzył przestrzeń dla tych uczuć i rozwijał je w odpowiednim dla siebie tempie – uczył się tego nastawienia. Z czasem to, co pozytywne będzie się pogłębiało. Nie jest to trudne, wystarczy, że w stanie relaksu będziesz powtarzał w myślach daną cechę lub koncentrował się na niej.

Zalet medytacji jest bardzo wiele. Są to korzyści odczuwane zarówno na poziomie duchowym, emocjonalnym jak i fizycznym. Medytacja przede wszystkim poprawia pamięć i koncentrację zmieniając strukturę mózgu. Jest wiele badań naukowych, które potwierdzają jej zbawienny wpływ na rozwój nowych komórek i uzdrawianie ciała. Medytacja wyraźnie zwiększa poziom IQ i pobudza kreatywność bez względu na wiek. Ponadto przyczynia się do wzmocnienia odporności i wyeliminowania niektórych chorób.

Polecana jest osobom cierpiącym na depresję i stany niepokoju, ponieważ potrafi skutecznie poprawić samopoczucie. Medytując obniżasz poziom stresu i uspokajasz układ hormonalny, a tym samym pomagasz sobie wyzdrowieć. Osoby, które często zagłębiają się w siebie są bardziej empatyczne i współczujące, mają również mniejszą skłonność do uzależnień i chorób psychicznych. Badania potwierdzają , że regularna medytacja pomaga znosić ból i szybciej powrócić do zdrowia po trudnych chorobach i przeżyciach.

Istnieją dowody na to, że medytacja i relaks opóźniają procesy starzenia się i likwidują stany zapalne w organizmie. Dodatkowo regulują metabolizm i pomagają osobom, które poprzez wizualizację chcą efektywnie schudnąć. Tak naprawdę korzyści medytacji są bardzo indywidualne. W medytacji łączysz się z wyższą inteligencją, ze stwórcą w sobie. To właśnie wtedy możesz doświadczyć uzdrowienia lub znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Ktoś kiedyś powiedział, ze nie wszystkie odpowiedzi znajdziesz w Google, dlatego właśnie potrzebujesz medytacji. Bo kto może Cię lepiej poznać niż Ty sam?

2 thoughts on “Czym jest medytacja i jak może wpłynąć na Twoje zdrowie?

  1. W trakcie poszukiwania w sieci potrzebnych informacji trafiłam na ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na ten temat, ale z przykrością stwierdzam, że tak nie jest. Stąd też moje pozytywne zaskoczenie. Muszę dać lajka za Twój trud. Niewątpliwie będę rekomendował to miejsce i regularnie wpadał by przejrzeć nowe posty.

  2. Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na ten temat, ale z przykrością stwierdzam, że tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Powinienem dać lajka za Twój trud. Koniecznie będę polecał to miejsce i regularnie tu zaglądał zeby przejrzeć nowe rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *